Sprawozdanie ze spotkania - 20.11.2019

W dniu 20 listopada odbyło się pierwsze w roku akademickim 2019/2020 spotkanie Koła Dydaktyków Polonistów. Prezesem została Zuzanna Borkowska, zastępcą Dorota Łabędzka natomiast Anna Malecka nadal będzie pełniła zadania skarbnika.

Pierwszą kwestią do omówienia była zbliżająca się wigilia filologii polskiej, edytorstwa i humanistyki cyfrowej, która odbędzie się 
12 grudnia. Prezes przekazała nam ustalenia uzgodnione dzień wcześniej na spotkaniu prezesów kół. Jako Koło Dydaktyków jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie listy potraw oraz dekorację stołu wigilijnego. Włączymy się także w przygotowywanie zaproszeń. Po wpisaniu się przez nas na listę, prezes przekaże ją pozostałym kołom.

Kolejnym, a zarazem najważniejszym punktem środowego spotkania było omówienie projektu polegającego na stworzeniu gier planszowych dla szkół podstawowych. Jest to inicjatywa, z którą wychodzimy do uczniów lubelskich szkół. W dwóch zespołach opracowujemy dwie gry dotyczące fantastyki a dokładniej Hobbita oraz mitologii greckiej. Każda osoba wykonuje określoną pracę tak, aby finalnie powstała gra planszowa. W związku z tym w ramach Mikołajek planujemy zaprezentować tę grę klasom 6 i 8 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy konkurs ogólnopolski Konspektomania na najciekawszy scenariusz lekcji języka polskiego. Zdecydowaliśmy, że w przyszłym semestrze, wiosną, przeprowadzimy go ponownie. Już teraz zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału. Jest to niezwykła możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.

Ostatnim punktem na liście była kwestia warsztatów. Prezes przekazała nam informację, iż  p. Prodziekan zachęca koła działające na Wydziale Nauk Humanistycznych do przeprowadzenia warsztatów o dowolnej tematyce. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że jest to interesujący pomysł godny uwagi. W związku z tym, nasza członkini wyszła z propozycją, aby były to warsztaty z języka migowego skierowane do licealistów. Zaproponowała również, że może je poprowadzić, gdyż niedawno ukończyła kurs drugiego stopnia. Mamy nadzieję, że pomysł w przyszłości uda nam się zrealizować. Trzymajcie kciuki! 

Na koniec prezes poinformowała nas i zachęciła do wzięcia udziału w dwóch ważnych wydarzeniach. W czwartek 28 listopada o godz. 10 w CTW- 114 odbędzie się XXII Ogólnopolska Gala Przeglądu Poezji Jesienne debiuty poetyckie. Natomiast w pierwszą niedzielę grudnia w lubelskiej parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz naszej uczelniKilka osób weźmie w niej udział, a większością Koła wybiera się na galę, co bardzo nas cieszy. Was także zachęcamy do wzięcia udziału. tam będziecie, nie możecie przecież pominąć spotkania z poezją i sztuką.

Chętne osoby zachęcamy również do przyjścia 4 grudnia o godz. 15:40 na kolejne spotkanie, na którym będziemy grać w przygotowane przez nas gry planszowe. Pamiętajcie także, że każdy kto chce się rozwijać i brać udział w ciekawych inicjatywach, może być częścią naszego Koła Dydaktyków Polonistów. Możecie także obserwować nasze poczynania na social mediach.

sporządziła: Iwona Małyska

Popularne posty z tego bloga

Podróż po krainie wyobraźni

Bogowie kontra śmiertelnicy- czyli odwieczna walka światów w Mitologii Jana Parandowskiego.

Skąd pochodzi słowo "gospodarz"?